KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13581248
nr 1358 1248
Harald Garmland
(1904-1985), Sverige
Blandteknik, Hässjor, Signerad, 26x33 cm
Harald Garmland, född i Katrineholm 1904, död 1985, svensk målare.
måndag 2 november 2020
kl 20:19:24
Harald Garmland
Läs mer om Harald Garmland